Jak přidávat tagy k obrázkům

Nejdříve bych se trochu pozastavil nad tím, jaké tagy přidávat.

Tagy by měly vystihovat obrázek a nikoliv třeba děj na pozadí.

  • Při přidávání tagů se prostě dívejte na obrázek a zkuste ho jejich pomocí popsat. Nemyslete na to co v dané doramě (v anime) postavy právě dělají – pokud to není vidět na obrázku, nemá to u tagů co dělat
  • Nepřidávejte tagy věci, která na obrázku sice je, ale téměř není vidět a tedy i poznat (např. když je na obrázku dívka v dálce, vím o ní že má elfí ouška nebo třeba pihu, ale není to téměř viditelné)

Příklad

Tagy lze přidat vždy až po nahrání obrázku, a to buď klikem na (A) a vyplněním příslušné kolonky, nebo přez výběr tagů po kliku na Přidej tagy (B).

A:

hadej-tagy

Pokud obrázek již nějaké tagy měl, zobrazí se v políčku automaticky, můžete přidávat i ubírat (pokud chcete ubrat můžete upozornit i pomocí Nahlásit), ale konečné rozhodnutí záleží schválení na moderátorem. Tagy oddělujeme středníky. Tento způsob je dobrý zvláště v případě, že chcete přidat nový, ještě neokoukaný tag.

B:

hadej-tagyB

Aktuální tagy, jenž jsou k obrázku přiřazeny, jsou zobrazené v sekci Tagy a odděleny čárkami. Několik vybraných nejpoužívanějších tagů je vidět v sekci Přidej tagy, s tím že aktuální tagy jsou zaškrtnuty a zvýrazněny. Pokud by vám tento zkrácený výpis nestačil (jakože mě většinou nestačí), po kliku na Zobrazit všechny tagy se zobrazí … všechny tagy, kterých již dávno není málo a pro vyhledávání těch co chci přidat používám Ctrl-F (hledání v prohlížeči).

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *